proov

VÕRUKAELA TULEVASED SÜNDMUSED (25. september - 6. oktoober)

T, 26. septembril kell 10.00 toimub sügisene spordipäev

K, 27. septembril tähistame mihklipäeva ja sügise sünnipäeva Maru-Mürade eestvedamisel

N, 28. septembril kell 10.00 toimub Maru-Mürade koolieelikutele koolitus "Tulest targem!"

K, 4. oktoobril kell 9.15 lasteteatrietendus "Kakuke". Pilet 2,50€.

PÄHKLIKESE TULEVASED SÜNDMUSED (25. september - 6. oktoober)

E, 25. september on viimane päev, mil tuua lasteaeda erisuguseid nunnusid. Ootame põnevusega!

25.-29. septembrini on Pähklikeses avatud nunnunäitus "Selle sügise nunnud"

T, 26. septembril kell 16.30 on Otikeste rühma koosolek

T, 26. septembril kell 16.30 on Krõllide rühma koosolek

T, 26. septembril kell 17.00 on Sajajalgsete rühma koosolek

N, 28. septembril toimub Mesimummidele ja Lepatriinude koolieelikutele koolitus "Tulest targem!"

K, 4. oktoobril kell 10.45 lasteteatrietendus "Kakuke". Pilet 2.50€.

N, 5. oktoobril kell 15.30 tähistatakse saalis muusikapäeva ja õpetajate päeva. Esinevad külalised muusikakoolist.

RINGITEGEVUSTEST

N, 21. september 2017

Esmaspäeval, 25. septembril algavad show-tantsu treeningud Pähklikeses. Trenn algab kell 16.00 ka neil, kes olid registreeritud hilisemale kellaajale. Sellest, kas edaspidi hakkabki trenn olema kõigil huvilistel kell 16.00, teavitame pärast esimest tundi. Võrukaelas algab tantsimine kolmapäeval, 27. septembril.

Kunstiringi sel õppeaastal lasteaias ei toimu (põhjuseks huviliste vähesus).

Judo ringi registreerumistähtaeg on 27. september.

Kuna Pähklikeses on jalgpalli vastu väga suur huvi, siis püüame leida lisatreeningu aegu, et kõik 44 registreerujat saaksid trennist osa. Edastame info esimesel võimalusel.

Mäesuusatreeningud algavad Võrukaelas 4. oktoobril, Pähklikeses 5. oktoobril.

Robootika on mõeldud Maru-Müradele ja Mesimummidele, kes on eelkoolieas. Grupi koostamisel lähtutakse laste hõivatusest ringitegevustega.

Inglise keele toimuma hakkamise kohta anname infot esimesel võimalusel.

Jooga hakkab Pähklikeses toimuma alates 25. septembrist.

LAPSED TUTVUSID EKSOOTILISTE LINDUDEGA

K, 13. september 2017

Teisipäeval külastas meie lasteaia lapsi Toomas Pranstibel. Kui varasemalt on loomasõber meie lastele tutvustanud ämblikke ja roomajaid, siis sel korral olid tal kaasas eksootilised linnud. Lapsed nägid tiivulisi lähemalt ja kuulsid nii mõndagi nende tegemistest.

Fotodel tutvustab Toomas linde ja Võrukaela lapsed uudistavad erinevaid sulelisi. Fotod: Kirli Keemu

MIHKLIPÄEVA NUNNUNÄITUSEST PÄHKLIKESES

K, 13. september 2017

Pähklikese rühmad ootavad hiljemalt 25. septembriks suuri ja väikseid söödavaid nunnusid nunnunäitusele. 25.-29. septembrini saab toodud nunnusid näha maja trepikodades. Näitust ilmestavad ka rühmades valmivad sügistööd.

RINGITEGEVUSEST ALANUD ÕPPEAASTAL

N, 7. september 2017

Ringitegevustesse regstreerumine kestab 20. septembrini. Registreerumislehed asuvad rühmades.

ÕPPEAASTA ALGUS OTEPÄÄ LASTEAIAS

T, 5. september 2017

Esmaspäeval, neljandal septembril tähistati nii Võrukaelas kui Pähklikeses uue õppeaasta saabumist.

Aktustel tuletati meelde tuttavaid viise ja tervitati uusi töötajaid. Pähklikeses töötab sellest aastast kokana varasemalt Võrukaelas kulpi keerutanud Eili Rebane, Otikese rühma õpetajana alustas Lisanne Tamm. Tagasi meeskonnas on ka juba tuttavad Võrukaela maja kokk Annemai Laats, Pähklipurejate õpetaja Aive Tämm ja Kaisukarude õpetaja Jaanika Kaarna.

Alanud õppeaasta teemaks on "Eesti Vabariik 100!" Läbi mängulise õppetegevuse kinnistavad lapsed kogu õppeaasta vältel teadmisi kodumaa kirjandusest, kommetest ja loodusest.

Lõppenud suvi, saabunud sügis,

no kuidas ta siia küll trügis?

Eks suvi tal tulekuks andis loa,

ootel ju olid kõik rühmatoad.

Tere, mu kapp ja voodi ja tool,

tere, ka mänguauto rool!

Tervitan sind, õpetaja hea,

sinuga targaks saan, ma tean.

Nüüd kõik minu sõbrad on siin,

nad endaga mängima viin.

Kindlasti maha ei maga,

et kodumaa varsti saab sada.

Sel aastal meid ootamas ees,

nii uued kui tuttavad teed.

Tipp-tipp-tapp, hips ja hops -

rõõmus lasteaialaps!

Fotol on Pähklikese pere. Foto: Merike Ennok

LASTEAIATOIDU TOETUS

K, 30. august 2017

Palume esitada lapsevanematel, kelle elukoht on registreeritud Otepää valda "Lasteaiatoidu toetuse taotlus" Otepää Vallavalitsusele hiljemalt 15. septembriks. Taotluse vormi leiab valla kodulehelt http://www.otepaa.ee/eeskirjad-ja-korrad-taotluste-vormid1. Toetust saavad taotleda vähekindlustatud ning kolme ja enama lapsega pered.